ثروت واقعی .....

                              

 

ثروت واقعی


همه ی ما نیاز داریم به درون وجود خود تمرکز کرده وکشف کنیم و ببینیم که چه عاملی باعث شادی،موفقیت،ثروت وخوشی ما می شود.برای کسب ثروت و بهبودی وضع مالی نیاز به تغییر ذهن وباورهای خودداریم،وبه زمانی برای جستجو وآنالیز نیاز داریم،تا اقبال های خود را مورد بررسی قرار دهیم .ما به زمان نیاز داریم تا سناریوی زندگی مان را بنویسیم و از زندگی خود یک اثر موفق وبرجسته بسازیم.
 دیوید باخ که درسن سی سالگی به ثروتی چند میلیون دلاری دست پیدا کرد،درکتابی به نام میلیونر اتوماتیک می نویسد:اگرمی خواهید پولدار شوید تمام کاری که باید انجام دهید این است(( تصمیمی بگیرید که بیشتر مردم دنیا آن تصمیم را نمی گیرند)).

 دراین مقاله قصد بر این است تا چند نکته اساسی برای کسب ثروت را مورد نقد و بررسی قرار دهیم تا به اهداف خود برسیم و آینده ای هرچه بهتر را برای خود و اطرافیان نزدیک خودبسازیم.

*دوری کردن از افراد ناموفق
به افرادناموفق گوش ندهید.افرادی که هیچ اطلاعاتی در هیچ زمینه ای ندارندوبه هیچ چیز در زندگی خود متعهد نیستند.آنها اغلب افرادی خالی پرداز،مضطرب و دارای یک شخصیت قربانی هستند،که ذهنشان با سوابق گذشته و چیزهای کنترل ناپذیراشغال شده است.اینان دربزرگسالی افرادی می شوندکه دوست دارند هفته ای بی دردسر را پشت سربگذارند.افراد ناموفق پیشرفت بسارکمی در زندگی خود دارند،زیرا همیشه نگرانند.تنها به امروز فکر می کنند و کمتر پیش می آید که برنامه ای برای فردا داشته باشند.

 *هدف گذاری و برنامه ریزی دقیق اساس هر ثروتمندی است.
تمام داستان های موفقیت وزندگی نامه ثروتمندان باکسانی شروع میشود که هدفشان رامی دانند.پس قبل از اینکه به دنبال هر رویایی بروید،باید هدف شخصی تان را با بیشترین افت ممکن تعریف کنید.روی هدفتان سرمایه گذاری کنید،واشتیاق لازم را برای موفقیت در کاهایتان داشته باید.اهداف خود را در طول روز درذهن بپرورانیدوبه زبان تکرار کنید.چون راحت تر می توانیدبه ثروت و هدفی که در سر دارید برسید .

 *ثروتمندان اراده و پشتکار فوق العاده ای دارند
ناپلئون هیل درکتاب بیندیشید وثروتمند شوید می نویسد:تحلیل داستان زندگی 25000هزار نفر که نتوانستند به ثروت و موفقیت در کار برسند نشان می دهد که علت اصلی ناکامیشان کمبود اراده است،وتحلیل داستان موفقیت ثروتمندان و مولتی میلیاردر ها نشان داده که همه ی آن ها ویژگی مشترک دارند.آن ها در کسری از ثانیه تصمیم می گیرند و سپس قاطعانه پشت آن می ایستند .پس به تصمیمات خود وفادار بمانید،وسعی کنید همیشه به دیگران کمتر اجازه بدهیدکه نظرات و انتقادهایشان را بیان کنند.افراد با اراده هیچ وقت نمی گذرانند که نظرات دلسرد کننده و منفی روی آن ها تاثیربگذارد.

*ایمان نقطه شروع انباشت ثروت است.
ایمان عنصری است که اندیشه رامتحول می سازد وتنها عاملی است که به کمک آن می توان نیروی فراست الهی را درخدمت انسان گرفت.ایمان مهم ترین عنصر ذهن آدمی است.انسان می تواند به کمک تلقین به خود اشتیاق را به معادل فیزیکی یا پولی آن تبدیل کند.بدشانس و بدشانسی هیچ وقت وجود ندارد .ذهن نیمه هوشیار اندیشه های منفی یا مخرب را درست به همان شکل اندیشه های سازنده ،به عمل تبدیل می کند .ایمان در امر ثروتمند شدن آن چیزی است که به شما حیات ،قدرت و عمل می بخشد.تنها پادزهر هر شکست ایمان قلبی است.

*ذخیره سازی ثروت و دارایی به روش ساده
برای پولدار شدن عادت ذخیره سازی را در خود نهادینه کنید.میلیونر شدن راهی آهسته و پیوسته است،وبرای رسیدن به آن باید چیزهای کوچکی نظیر خرج های مازاد روزمره را فدا کرد .تا مبالغ اندک پس انداز شوند.همین مبالغ اندک تا اخر هر سال کاری خودش حکم یک وام بانکی را خواهد داشت.برای مثال :
الف:60درصد از ثروت و پول بدست آمده را صرف هزینه های ضروری(خوراک،پوشاک،بهداشت وآموزش)کنید.
ب:20درصد از ثروت و پول بدست آمده را به حساب پس انداز خود واریز کنید تا به یک استقلال مالی دست پیدا کنید .
ج:15درصد از ثروت وپول بدست آمده راصرف لذت و خوشی کنید.هرچیزی که شما راخوشحال می کند.چون ذهن باید از کار کردن شخص پاداش بگیرد و لذت ببرد .واشتیاق کافی برای کار داشته باشد .
د:5درصد از ثروت و پول بدست آمده را صرف امور خیریه و کمک کردن به دیگران کنید تا دعای خیر آن ها همواره پشت سرتان باشد .کمک کردن به دیگران خود یک انگیزه مضاعفی را به شخص در کار کردن می دهد.

 (نتیجه گیری)
همه ی ثروت ها وهمه دستاورد هایی که حاصل می گردد،شروع شان از یک ایده بوده است .راز موفقیت و کسب ثروت ،روش پیگیری پیوسته دانش است .طلای خالص همیشه بیشتر از ذهن آدمها خارج شده است تازمین.پس به هر آنچه ذهن بتواند تصور کندوباورش داشته باشد، دست پیدا خواهد کرد .همیشه به خاطر داشته باشید که ثروت واقعی با چیزی که هستید اندازه گیری می شود نه با آن چیزی که دارید.

(منابع و ماخذ)
برگرفته از کتاب های: 
بیندیشید و ثروتمند شویداثرناپلئون هیل
10 ستون ثروتمند شدن اثر الکس بکر


تنظیم:محمدرضاجعفری
مرداد 99

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش