فصل درآمد: تقویم 2022 و موارد مهمی که باید دنبال شوند

 

 

فصل درآمد: تقویم 2022 و موارد مهمی که باید دنبال شوند

 

فهرست مطالب

 

 • تقویم فصل درآمد ایالات متحده 2022
 • فصل درآمدهای مالی چیست؟
 • چه چیزی در گزارش سود گنجانده شده است؟
 • فصل سود چه معنایی برای سرمایه گذاران دارد
 • استراتژی هایی برای سود بردن از فهم بازار
 • جمع بندی

برای سرمایه گذاران فصل درآمد ایالات متحده یک فصل مهم از سال است. شرکت‌های دولتی مانند اپل، فیس‌بوک و مایکروسافت همگی گزارش‌های درآمد خود را در این زمان منتشر می‌کنند و این گزارش‌ها می‌توانند تاثیر زیادی بر بازار سهام داشته باشند.

 

 

 

تقویم فصل درآمد ایالات متحده 2022

فصل سود عموماً در ماه‌های ژانویه، آوریل، جولای و اکتبر اتفاق می‌افتد که ماه‌هایی هستند که پس از فصل‌های مالی اکثر شرکت‌ها دنبال می‌شوند. نتایج مالی معمولاً پس از بسته شدن بازار سهام در روزهای پنجشنبه و جمعه در طول فصل سود منتشر می شود.

 

سه ماهه 2022

فصل درآمد

Q1 (1 ژانویه - 31 مارس)

15 آوریل - 31 مه

Q2 (1 آوریل - 30 ژوئن)

15 جولای - 31 اوت

Q3 (1 ژوئیه - 30 سپتامبر)

15 اکتبر - 31 نوامبر

Q4 (1 اکتبر - 31 دسامبر)

15 ژانویه - 28 فوریه

 

در حالی که قوانین در مورد ضرب الاجل هایی وجود دارد که گزارش درآمد باید در آن ثبت و گزارش شود اما کسب و کارها می توانند انتشار را در روزی برنامه ریزی کنند که به نفع آنها باشد. به عنوان مثال، برخی از شرکت ها ممکن است 30 روز کامل پس از پایان سه ماهه را تکمیل کنند و درآمد خود را گزارش کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است ظرف 15 روز گزارش دهند.

فصل درآمدهای مالی چیست؟

فصل درآمدهای مالی زمانی از سال است که شرکت های دولتی گزارش های مالی خود را منتشر می کنند. این گزارش های مالی شامل اطلاعات مربوط به درآمدها، درآمدها و هزینه های شرکت است. این به عموم مردم از جمله سرمایه گذاران، دسترسی به عملکرد واقعی شرکت را از سه ماه قبل را می دهد. این امر می تواند تأثیر زیادی بر تصمیم سرمایه گذاران برای انجام سهام شرکت داشته باشد که بر قیمت کلی سهام تأثیر می گذارد.

سرمایه گذار در فصل سود مالی باید به دنبال چه چیزی باشد؟

وقتی به درآمدهای مالی نگاه کنیم، سرمایه گذاران می توانند به تعدادی از معیارهای عملکرد از درآمد گرفته تا جریان نقدی نگاه کنند. یکی از مواردی که نباید نادیده گرفته شود، سود هر سهم (EPS) شرکت است. EPS اندازه گیری میزان سودی است که یک شرکت در هر سهم از سهام کسب کرده است. هرچه EPS بالاتر باشد بهتر است.

سرمایه گذار باید به درآمد و هزینه های شرکت نیز توجه کند. اگر یک شرکت هزینه های خود را سریعتر از درآمد خود افزایش می دهد، سرمایه گذاران باید دلیل آن را بدانند. گاهی اوقات این به دلیل عملکرد ضعیف و گاهی اوقات به دلیل افزایش سرمایه گذاری در رشد است. حتی با عملکرد ضعیف، سرمایه‌گذاران ممکن است بخواهند سهام را برای یک سرمایه‌گذاری بلندمدت نگه دارند و انتظار دارند که سهام در سه ماهه‌های بعدی بازگردد.

 

 

چه چیزی در گزارش سود گنجانده شده است؟

درآمد خالص، درآمد و سود هر سهم یک شرکت به‌عنوان مهم‌ترین چیزهای سود آنها گزارش می‌دهد که سرمایه‌گذاران معمولاً در جای دیگری پیدا نمی‌کنند. هر یک از این سه مورد برای سرمایه گذاران مهم است زیرا هر کدام نقش متفاوتی در نشان دادن قدرت مالی بالقوه یا ضعف عملکرد فعلی و پیش بینی شده کسب و کار دارند.

 • درآمد خالص مهم است زیرا تفاوت بین پولی است که شرکت از طریق فروش و سایر جریان‌های درآمدی به ارمغان می‌آورد و پولی که برای هزینه‌هایی مانند حقوق، اجاره و مواد خرج می‌کند. اگر درآمد خالص یک شرکت مثبت باشد، به این معنی است که در طول سه ماهه درآمد داشته و از سلامت مالی خوبی برخوردار است. درآمد خالص معیاری است که به شدت به معیارهای حسابداری وابسته است. دستکاری آن آسانتر از معیارهایی مانند جریان نقدی آزاد است .
 • درآمد شرکت کل مقدار پولی است که شرکت در طول سه ماهه از فروش به دست آورده است و می تواند به سرمایه گذاران ایده خوبی از میزان عملکرد کلی شرکت بدهد. سرمایه گذاران متوجه خواهند شد که در برخی از شرکت های با رشد بالا، درآمد مهم تر از درآمد خالص است زیرا ممکن است مدتی طول بکشد تا سودآور شود.
 • هزینه های شرکت شامل همه چیز از حقوق و اجاره تا مواد و هزینه های بازاریابی است. با نگاه کردن به هزینه‌های یک شرکت، سرمایه‌گذاران می‌توانند درک بهتری از میزان هزینه‌های شرکت برای ادامه فعالیت کسب و کار خود پیدا کنند.

فصل سود چه معنایی برای سرمایه گذاران دارد

برای سرمایه گذاران فصل سود زمان مهمی برای به روز ماندن در مورد سلامت مالی شرکتهای بزرگ است. این گزارش ها می توانند تأثیر زیادی بر قیمت سهام داشته باشند، بنابراین بسیار مهم است که بدانیم چه چیزی در آنها گنجانده شده است و چه معنایی برای سرمایه گذاران دارد.

استراتژی هایی برای سود بردن از فهم بازار

هنگام تعیین اینکه با اطلاعاتی که سرمایه گذاران از بینش هایی که با بررسی این گزارش ها به دست می آورند، چه کاری باید انجام دهند، باید به استراتژی های مختلفی توجه کرد.

 • معاملات سهام بر اساس عملکرد: یک استراتژی از بینش های به دست آمده از گزارشهای سود، معامله سهام بر این اساس است. اگر شرکتی نتایج سود مثبتی را منتشر کند، احتمالاً قیمت سهام آن افزایش خواهد یافت. اگر یک شرکت نتایج منفی را منتشر کند، احتمالاً قیمت سهام آن کاهش می یابد. با این حال، سود بردن از این اطلاعات پس از عمومی شدن آن بسیار دشوار است، زیرا بازار بسیار سریع حرکت می‌کند، اغلب به اندازه‌ای است که سرمایه‌گذاران فردی واکنش نشان می‌دهند.
 • اتخاذ تصمیمات بلندمدت سرمایه گذاری: استراتژی دیگر برای سود بردن از گزارش های سود، استفاده از اطلاعات برای اطلاع رسانی هر گونه تصمیم سرمایه گذاری است. اگر یک سرمایه‌گذار برای مدت طولانی نسبت به یک سهام خوش‌بینانه باشد، وقتی آن کسب‌وکار گزارش درآمد ضعیفی را منتشر می‌کند، زمان خرید بیشتر است.

 

 • هیچ کاری نکنید (یا نگه دارید): بسیاری از سرمایه گذاران به این گزارش ها واکنش سریع نشان می دهند، در حالی که استراتژی درست ممکن است فقط نگه داشتن باشد. بسیاری از کسب‌وکارها، بسته به صنعت با گذشت زمان تثبیت می‌شوند و تخلیه سهام بلافاصله پس از یک سه ماهه بد می‌تواند در پایان برای سرمایه‌گذار هزینه داشته باشد.
 • سرمایه گذاری در صنعت: استراتژی دیگر سرمایه گذاری در سهام کمتر شناخته شده همان صنعت است که در آن سایر مشاغل دارای سه ماهه عالی هستند. این می تواند نشانه ای باشد که صنعت در حال افزایش است و یک سرمایه گذار می تواند از موج بعدی سهام های موفق بهره مند شود.
 • شانس را بازی کنید: برخی از سرمایه گذاران قبل از فصل سود تصمیمات خرید یا فروش را می گیرند. این به این معنی است که آنها برای تعیین اینکه آیا گزارش سود برای شرکت خوب یا بد است، حدس زده و بر این اساس تصمیم به خرید یا فروش سهام می گیرند.

صرف نظر از اینکه سرمایه گذار چه تصمیمی می گیرد، توانایی عمل بر اساس اطلاعات دریافتی مهم است. تفکر در مورد استراتژی کلی سرمایه گذاری قبل از این فراخوان ها برای موفقیت کلی سرمایه گذار در اقدام بر اساس این گزارش ها مهم است.

جمع بندی

فصل درآمدهای مالی بینش هایی را در مورد سلامت مالی شرکت های بزرگ و نحوه عملکرد آنها ارائه می دهد که شامل اطلاعات مهمی است که باید هنگام تصمیم گیری های سرمایه گذاری در نظر گرفت. با دنبال کردن رویدادهای مهم مانند نتایج مالی آمازون یا گزارش فصلی اپل در مورد تقویم مالی، گزارش های اخبار مالی را در طول فصل درآمد ایالات متحده به روز نگه دارید. همچنین مهم است که برای درک آنچه در گزارش سود گنجانده شده و برای سرمایه‌گذاران معنادار است، وقت بگذارید تا پاداش‌های مالی این رویداد مهم مالی بتواند برای استراتژی سرمایه‌گذاری کلی مفید واقع گردد.

 

ترجمه و ویراستاری: مهسا دادگر


 

 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش