از کجا NFT بخریم: 10 بازار برتر NFT

از کجا NFT بخریم: 10 بازار برتر NFT

NFT ها دارایی های دیجیتالی هستند که به سرعت در حال رشد از نظر دامنه، محبوبیت و ارزش هستند. بیاموزید که کجا آنها را پیدا کنید و 10 بازار برتر را که در حال حاضر در آنها خرید و فروش می شوند، ببینید

 

.

 

درباره NFTs و NFT Marketplaces

NFTها به دارایی‌های دیجیتالی بسیار محبوب تبدیل شده‌اند که تقریباً هر کسی می‌تواند آن را بسازد، بخرد یا بفروشد. فقط در چند سال اخیر، آنها از گمنامی نسبی به یک وسواس عمومی تبدیل شده‌اند، که به کمک تازگی خود به عنوان دارایی، سهولت ایجاد آنها، جذابیت گسترده آنها به عنوان اقلام کلکسیونی، و تعداد انگشت شماری از فروش‌های برجسته در میلیون‌ها دلار همه اینها تلاش شدید بسیاری از افراد و سازمان ها را برای پرش از NFT ایجاد کرده است.

 

در حالی که می‌توانید NFTها را مستقیماً از یک سازنده خریداری کنید، یک جامعه به‌سرعت در حال رشد از پلت‌فرم‌های آنلاین مستقل پدید آمده‌اند تا به عنوان بازار NFT خدمت کنند، جایی که کسانی که به دنبال کسب NFT هستند می‌توانند انواع مختلف را مرور کنند. علاوه بر این، نهادهای معروفی مانند Time، Inc.، Fox Entertainment، بورس نیویورک و Gucci یا NFT منتشر کرده‌اند یا برنامه‌هایی را برای راه‌اندازی بازارهای خود اعلام کرده‌اند. حتی والمارت نیز اعلام کرده است که قصد دارد NFT ها را ارائه دهد.

 

سازندگان می توانند تقریباً هرکسی باشند - هنرمندان، موسیقیدانان، شرکت های دولتی، گروه های تجاری، دانشگاه ها و غیره. NFT ها اکنون یک راه فراگیر برای افراد و سازمان ها برای کسب درآمد از دارایی های فیزیکی و دیجیتالی که قبلاً دارند یا می توانند به راحتی ایجاد کنند، فراهم می کند. علاوه بر این، پس از ایجاد (یا "ضربه")، NFT به شکل دیجیتال وجود دارد و انتقال آن را از طریق اینترنت آسان می کند. از آنجایی که هیچ تولید یا تحویل فیزیکی، مجوز لازم، و هیچ مقرراتی وجود ندارد، هر کسی می‌تواند یک «فروشگاه» در اینترنت برای فروش NFT باز کند.

 

ملاحظات هنگام انتخاب بازار NFT

اگر مطمئن نیستید که چه نوع NFT ممکن است به خرید آن علاقه مند باشید، احتمالاً باید انتظار داشته باشید که چندین بازار را بررسی کنید تا از آنچه ارائه می دهند، محدوده قیمت و نحوه خرید در آن پلتفرم مطلع شوید. اولین قدم در انتخاب بازار NFT این است که تصمیم بگیرید به دنبال چه نوع NFT هستید. این به شما کمک می کند تا یک بازار مرتبط را شناسایی کنید که در آن شروع به مرور کنید. وقتی بازاری را شناسایی می‌کنید که نوع مناسبی از NFTها را برای شما دارد، ایده خوبی است که افشای آن‌ها را بخوانید و اطلاعات شخص ثالثی را که می‌توانید پیدا کنید، جستجو کنید. اکثر آنها هنوز شرکت های غیر دولتی هستند و شما را از دریافت گزارش های مالی باز می دارند.

 

برخی از جزئیاتی که می خواهید به آنها توجه کنید عبارتند از:

چه تدابیری وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که خریدار معامله قانونی خواهد داشت؟

وسیله مبادله مورد نیاز برای NFT مورد نظر چیست؟ (به طور معمول، این یک ارز دیجیتال خاص است)

چه کارمزدهایی در معامله وجود دارد؟

چه NFT دیگری در دسترس است که ممکن است شبیه آنچه شما به آن علاقه دارید باشد؟ (همه آنها منحصر به فرد هستند، اما سازنده ممکن است NFT های زیادی را صادر کرده باشد که فقط تفاوت های جزئی دارند.)

پس از انجام معامله، NFT را در کجا ذخیره خواهید کرد؟ (شما به یک "کیف پول" دیجیتال نیاز دارید.)

در صورت تمایل چگونه و کجا می توانید NFT

 خود را بفروشید؟

 

 

نکته: NFT ها بر روی بلاک چین ها ایجاد و تایید می شوند و کل ایده پشت بلاک چین این است که همه تراکنش ها را ثبت کرده و آنها را برای همه اعضای شبکه آن بلاک چین شفاف کند. این بدان معناست که با دسترسی به بلاک چین لازم، می‌توان تراکنش‌های قبلی را برای هر NFT انتخابی، در صورت وجود، تأیید کرد و خرید خود را نیز تأیید کرد.دسته بندی های بازار NFT

NFTها و بازارهایی که آنها را می فروشند از نظر سبک، قالب و ماهیت موضوع متفاوت هستند و برای طیف گسترده ای از مخاطبان مانند هنرمندان، نوازندگان، طرفداران ورزش، علاقه مندان به بازی و کلکسیونرها جذاب هستند. به منظور سازماندهی، بازارها را بر این اساس دسته بندی کرده ام:

 

بازارهای باز(Open Marketplaces): مجموعه ای گسترده از منابع مختلف

بازارهای انتخاب شده(Curated Marketplaces): منابع خاص یا تخصصی تر

بازارهای کلکسیونی(Collectibles Marketplaces): تمرکز بر مواردی مانند کلکسیون های ورزشی یا فیلم

بازارهای بازی(Games Marketplaces): ارائه NFT های مخصوص بازی های آنلاین

(منبع این دسته بندی ها Cryptonews.com بود.)

 

 

10 بازار برتر NFT

هیچ شماره رسمی در مورد فروش در این بازارها برای رتبه بندی آنها بر اساس اندازه وجود ندارد، بنابراین موارد ذکر شده در زیر در نتیجه تحقیقات گسترده در سایت های متعدد در این لیست قرار دارند. آنها در اینجا بدون ترتیب خاصی ارائه شده اند، اما بر اساس دسته بندی با جزئیات بیشتر برای هر یک در زیر سازماندهی شده اند.

 

 1. OpenSea
 2. Rarible
 3. Mintable
 4. Foundation
 5. Nifty Gateway
 6. SuperRare
 7. Known Origin
 8. NBA Top Shot
 9. DraftKings Marketplace
 10. Axie Infinity Market

 

Open Marketplaces

1. OpenSea

به عنوان بزرگترین بازار NFT در عرضه ها شناخته شده و به عنوان "eBay" NFT ها شناخته می شود.

از سازندگان پشتیبانی می کند. یکی از بهترین ها برای برش NFT های جدید.

گسترده ترین طیف دارایی های دیجیتال (هنر، موسیقی، ورزش، عکس و غیره).

پشتیبانی از بیش از 150 توکن پرداخت مختلف.

 

 

 

2. Rarible

 • Community-driven and considered one of the best marketplaces. جامعه محور و یکی از بهترین بازارها محسوب می شود.
 • از نظر وسعت شبیه دریای باز (هنر، ویدیو، کلکسیون، موسیقی).
 • قابلیت‌های استخراج شامل چندین NFT و نمونه کارها است که می‌توانند حق امتیاز NFT را در فروش‌های آتی به سازندگان ارائه دهند.
 • خانه برای نام های تجاری بزرگ مانند Yum! برندها، تاکو بل و ادوبی..

3. Mintable

 

یک بازار آزاد شبیه به OpenSea.

با حمایت میلیاردر مارک کوبان.

آسان برای استفاده و پشتیبانی از ضرب NFT برای سازندگان از همه نوع (از عکاس تا موسیقیدان) که می خواهند کار خود را به عنوان یک دارایی دیجیتال بفروشند.

به عنوان "Etsy" بازارهای NFT دیده می شود.Curated Marketplaces

 

 

 

4. Foundation

 

 • قالب ساده به عنوان یک روش بدون حاشیه برای مناقصه هنر دیجیتال طراحی شده است.
 • در اوایل سال 2021 راه اندازی شد و در حال حاضر بیش از 100 میلیون دلار NFT فروخته است.
 • هنرمند سرپرستی هنرمندان با دعوتنامه پذیرفته می شوند. خریداران برای شروع خرید به یک کیف پول ارز دیجیتال نیاز دارند که از طریق اتریوم تامین مالی شود.

 

5. Nifty Gateway

 

یک پلتفرم هنری سرپرستار شده توسط صرافی رمزارز Gemini (که توسط دوقلوهای Winklevoss کنترل می‌شود). NFT ها که با نام Nifties شناخته می شوند، بر پایه اتریوم ساخته شده اند.

فروش برخی از محبوب ترین هنرمندان دیجیتال مانند بیپل را تسهیل کرد و رکورد فروش گران ترین NFT را با 91.8 میلیون دلار در اختیار دارد.

میزبانی NFT برای خریداران -- به این معنی که NFT ها توسط Nifty Gateway و Gemini برای شما ذخیره می شوند.

خرید و فروش بسیار خوبی را نیز می توان با ارز فیات انجام داد.

بسیاری از NFT های «مشهور».

 

6. SuperRare

شبیه به Rarible، اما سطح بالاتر و انتخابی تر با احساس گالری هنری. این سایت شامل آثار هنری، فیلم ها و تصاویر سه بعدی است.

مزایای خوبی را به سازندگان ارائه می دهد.

اخیرا توکن خود را اعلام کرده است.

مانند Rarible، NFT های SuperRare نیز در OpenSea قابل خرید و فروش هستند.

 

7. Known Origin

به هنرمندان و عکاسان برای کارهای خود پاسخ می دهد.

به عنوان معادل یک گالری هنری در دنیای فیزیکی دیده می شود.

انتخاب های گران تری ارائه می شود.

 

Collectibles Marketplaces

 

 

 

 

8. NBA Top Shot

 • بازار NFT مبتنی بر ورزش با تمرکز بر بسکتبال حرفه ای مردان و زنان.
 • NFT ها حاوی کلیپ های ویدیویی و نکات برجسته در پخش هستند که گاهی اوقات در "بسته هایی" پیرامون بازی های تاریخی مهم ترکیب می شوند.
 • به شرکت‌کنندگان اجازه نمی‌دهد که برش بزنند - فقط به کاربران اجازه می‌دهد آنچه را که توسط NBA مجاز است، خریداری و بفروشند.
 • شاهد رشد قابل توجهی است و یک بازار میلیارد دلاری است.
 • خرید و فروش آسان، با برخی از NFT ها تنها با چند دلار ارائه می شود.

 

9. DraftKings Marketplace

بازاری جدید با مضمون ورزشی که شامل مصنوعات کلکسیونی از چهره‌های ورزشی مختلف مانند ستاره‌های فوتبال، ستاره‌های هاکی، و رانندگان ماشین‌های مسابقه است.

بر اساس امتیاز شرط بندی ورزشی موجود خود ساخته شده است.

 

Games Marketplaces

10. Axie Infinity Market

یک بازار NFT مبتنی بر بازی که در آن می‌توان دارایی‌های پلتفرم بازی آنلاین Axie Infinity را استخراج یا خرید و فروش کرد.

گفته می شود بیش از یک میلیارد سرمایه در بازار دارد.

پایگاه بسیار قوی در اکوسیستم بازی.

توکن‌های Axie Infinity (به نام Axie Shards) را می‌توان در انواع دیگر بازارهای NFT و همچنین در برخی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال خرید و فروش کرد.

 

Other NFT Marketplaces

In alphabetical order:

 • Arkane Market
 • Async Art
 • BakerySwap
 • Binance NFT
 • Decentraland
 • Ether cards
 • Ghost Market
 • Larvalabs
 • Makers Place
 • NFT Showroom
 • Theta Drop
 • Treasureland
 • Viv3
 • Zora

 

آیا باید NFT بخرم؟

NFT ها نوع کاملا جدیدی از دارایی دیجیتال را نشان می دهند و با ارزهای دیجیتال متفاوت هستند. منحصر به فرد بودن آنها درجه ای از کمبود و اعتبار را فراهم می کند، اما هنوز برای قضاوت گسترده در مورد شایستگی آنها به عنوان دارایی های سرمایه گذاری جدید هستند. سرمایه‌گذاران باید مراقب باشند که از تعداد انگشت شماری NFT که میلیون‌ها دلار فروخته‌اند، نتیجه بگیرند که بسیاری از NFTهای دیگر به این نوع ارزش خواهند رسید.

 

NFT ها از بسیاری جهات یک رسانه جدید و جالب را نشان می دهند و ماهیت دیجیتالی آن ها آنها را به ویژه برای طرفداران ورزش، کلکسیونرها، هنرمندان و سایر نسل های جوان جذاب می کند. با توجه به تعداد شرکت‌های برجسته‌ای که به دنبال ورود به تجارت NFT هستند و طیف وسیعی از کاربردهای بالقوه آنها، می‌توان انتظار داشت که این حوزه به احتمال زیاد به رشد خود ادامه دهد و در نهایت به بخشی ثابت از چشم‌انداز ما تبدیل شود.

 

همانند ارزهای دیجیتال، احتمالاً شرکت‌های عمومی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و ETF وجود خواهند داشت که سرمایه‌گذاران را قادر می‌سازد تا در رشد NFT به عنوان یک صنعت مشارکت کنند. در حال حاضر، یک ETF وجود دارد، Defiance Digital Revolution ETF (NFTZ)، که در شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کند که ممکن است NFT داشته باشند، اما هنوز خیلی زود است که مشخص شود چه تأثیری بر شرکت‌های عمومی موجود که قصد ورود به این تجارت را دارند، چه خواهد بود. بنابراین، تنها گزینه قابل اجرا در حال حاضر خرید NFTها خواهد بود.

 

در حالی که بسیاری از مردم این کار را انجام می دهند، و در حالی که برخی ممکن است قدردانی بالقوه قابل توجهی را درک کنند، هیچ راهی برای ارزیابی این پتانسیل وجود ندارد. بنابراین، خریداران NFT در این مرحله باید خود را جمع آوری کنند تا سرمایه گذار..

 

نکته: NFT ها یک رسانه جدید هیجان انگیز و راهی جدید برای داشتن حقوق یک اثر هنری، یک مجموعه، یک مصنوع تاریخی، یا یک لحظه ثبت شده در تاریخ ورزش هستند. اگر این چیزها برای شما ارزش دارند، پس خرید NFT ممکن است برای شما مناسب باشد. اینکه آیا این خریدها تبدیل به سرمایه گذاری های ارزشمندی می شوند یا خیر، باید در این مرحله یک مورد ثانویه باشد، زیرا شایستگی آنها به عنوان سرمایه اثبات نشده و ارزش آتی آنها بسیار غیرقابل پیش بینی است. به خاطر داشته باشید که این ممکن است تازه شروع پدیده NFT باشد و وقتی میلیون ها عدد موجود باشد، ممکن است ارزش آنها توسط بازارها متفاوت دیده شود.

نحوه خرید NFT

خرید NFT ها را می توان به راحتی از طریق وبگردی در سایت های بازار انجام داد، اما خرید NFT ها مستلزم باز کردن یک حساب کاربری در آن بازار و داشتن توکن های مورد نیاز آنها در کیف پول دیجیتال خود برای خرج کردن است. برخی از آنها خرید با دلار آمریکا را مجاز می‌کنند، اما بیشتر آنها نیاز به خرید در یک یا چند توکن مشخص دارند. بنابراین برای خرید NFT، باید یک کیف پول دیجیتال با نوع و مقدار مناسب توکن های دیجیتال در آن برای خرید مورد نظر داشته باشید.

 

این بدان معنی است که بدانید چقدر قصد دارید هزینه کنید، یک کیف پول دیجیتال راه اندازی کنید و توکن های NFT لازم را از یکی از صرافی های ارز دیجیتال بدست آورید. با داشتن کیف پول خود و حسابی در بازار، می توانید خرید آنلاین خود را انجام دهید.

 

سوالات متداول

بهترین بازار برای خرید NFT چیست؟

به نظر می رسد OpenSea بزرگترین بازار برای خرید NFT باشد

 

چرا NFT ها اینقدر گران هستند؟

قیمت NFT از چند دلار تا چند میلیون دلار متغیر است. قیمت آنها توسط عرضه و تقاضا تعیین می شود و از آنجایی که هر کدام منحصر به فرد هستند، عرضه محدود است، بنابراین تقاضای بیش از حد می تواند قیمت NFT های محبوب را به هر چیزی که کسی مایل است برای آن بپردازد سوق دهد..

 

نویسنده:ریچارد لمن

(Richard Lehman )

ترجمه:مجتبی حسامی

 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش